A TAO Gyógyító Szerelem rendszerében a női és férfi poláris energiák a szerelem legmagasabb szintű minőségében és az intimitás legbensőségesebb kiteljesedésében forrnak össze. Ezt az egybeáramlást szimbolizálja a Yin-Yang jel is.
Az egymásba forgó – eredetileg kék és narancssárga sárkányt ábrázoló – szimbólum azonban nem csupán a Távol-Kelet kulturális örökségében található meg, hanem a hun-magyar szakrális jelképrendszer alapjaiban is.
A korabeli térképeken jól látható, hogy a későbbi Hun Császárság előbirodalma éppen a kínai kiskirályságok határában helyezkedett el. Az ősi teremtéstörténetek és filozófiai-energetikai alapok a századok során a két társadalomban keveredtek egymással.
Mindkét népet a Sárkány Népének tartják, s így is emlegetik. A hunok a Fehér Sárkány népe, a kínaiak a Vörös Sárkány és Kék Sárkány gyermekeinek tartják magukat. Mai napig is megtalálható a sárkány jelenléte, mint a TAO egyik kulcsszimbóluma a régi magyar Őrző Rendek kolostorromjainak maradványai között, így például a tatai Angolkertben, ahova a vértesszentkereszti pálos romokból hordták össze a köveket, vagy helyben Vértesszentkereszten a gótikus épületrom egyik megmaradt zárókövén.
A Pilisben és a Szent György-hegyen húzódó sárkány-vonalak az energiagyógyászatban jártasok számára ismeretesek. Ezeken a vonalakon keresztül horgonyzódik a szerelem energiatere a Föld köré, itt öltenek testet a Hologram-fraktálok, ezért itt a legaktívabb a Gyógyító Szerelem energiának jelenléte.
Népmeséinkben szintén fellelhető a két kultúra – a kínai taoizmus és a magyar rábaközi táltosok által őrzött ősi szerelemvallás, a Yotengrit szimbolikája – közötti párhuzam, hiszen a Napkirály és Holdnővér, mint a YIN és YANG asztrális testesülői, valamint az egyfejű jó sárkány, a segítő, és többfejű gonosz sárkány, mint belső démon – akit a harcművészetek és a belső alkímia segítségével győzhet le a főhős – gyakori szereplők.
A hunok és magyarok Nap-Hold jelképe, a szerelmesen egymásba áramló teremtő és befogadó Atyaisten és Anyaisten minőség a kínaiaknál nem más, mint az egymásba folyt könnycseppek, a YIN és YANG sárkányai.
Őseink Napjának aranysárga fényét a kínaiak a narancssárga sárkánnyal jelölték, míg a Holdistennő éjkék szoknyáját kék sárkányban ábrázolták. A férfi mindkét kultúrában a Fény kiáradása, a Nő mindkét kultúrában a Fény óhajtása.
A jelek egymásba érnek.
A hun-magyar szimbolikában a kiáradás fénye a Nap, a kínaiak világában ez a kiáradás a Nap színe alapján először narancssárga sárkány, később már csak a fény minőséget megtartva fehér szín.
Az óhajtás a hunoknál és magyaroknál a Holdistennő éjszakai Fényért való sóhajtása, a kínaiaknál a Nap által megvilágított éjszakai égbolt és a női minőség színe miatt kék sárkány, később az éjszakai sötétségre asszociálva fekete szín.
A fehér-fekete jelenlegi YIN-YANG szimbólum tehát magában rejti a mi Nap-Hold alapú szerelemvallásunkat, így nyugodt szívvel kimondhatjuk, hogy Távol-Kelet nincs is olyan távol tőlünk, mert a szerelmen keresztül egymás felé nyújtott kezeink és nyitott szíveink elérnek egymáshoz.
Nem létezik más, csak a szerelem, csak a Gyógyító Örökláng.
Amennyiben szeretnéd követni napi bejegyzéseinket és rendszeresen közzétett videóinkat, csatlakozz TAO Gyógyító Szerelem facebook zárt csoportunkhoz:
https://www.facebook.com/groups/382722730642669
Áldás VAN az Úton és szerelem rezegjen mindenben!
Rita és Tamás